-

Praha památky

Lichtensteinský - Kaisersteinský palác

Období: 1696

Lichtensteinský - Kaisersteinský palác tato pozoruhodná architektura vznikla na místě Velíkovské zahrady.

Palác byl postaven v r. 1696 dle Jeana Baptisty Matheye, přímo u břehu tak, že soklové zdivo zasahovalo do Vltavy, po vzoru benátských paláců. Tato budova má tvar nepravidelného šestiúhelníka a byla několikrát přestavována, přistavována a rekonstruována. Portál je dílem Giovanniho Battisty Alliprandiho. Palác původně v držení Františka Helfrída z Kaiserštejna, měl dvě patra a dva střešní altány. V r. 1811 jej zdědil nejvyšší purkrabí František Antoním hrabě Kolovrat - Libštejnský. Dal budovu zvýšit o jedno patro a snížit střechu. Další majitel František Odkolek, palác přestavoval v r. 1864.

Mlynář Odkolek se stal nejdříve majitelem Sovových mlýnů, pak zkoupil okolní pozemky a stal se skoro výhradním majitelem Kampy.

Adresa: Na Kampě 506/4, Praha 1

Památky UNESCO Lichtensteinský - Kaisersteinský palác v Praze.

lich
Lichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palácLichtensteinský - Kaisersteinský palác

Grafické a programové zpracování ©2015 - 2017 GMMEDIA | Obsah ©2015 - 2017 ITID, s.r.o.

Top
Menu